Okul Öncesi Eğitim Etkinlikleri Anaokulu Yarışmaları

Devlet Anaokulu Genel Kuralları

Devlet Anaokulu Genel Kuralları

Devlet Anaokulu Genel Kuralları

Devlet Anaokulu Genel Kuralları Nelerdir? Okul Aidatları Nereye, Ne Zaman Yatırılır, Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır.

Devlet Anaokulları Çoğunlukla İkili Öğretim Vermektedir. Sabah Ve Öğlen Grupları Olarak Eğitim Verilir. Çalışan Anne Babalar İçin Tam Gün Eğitim İçin Çocuk Kulübü Bulunmaktadır.
Sabah Grupları Çoğunlukla Saat 08:00 İle 13:00 Arası, Öğlen Grupları İse 13:00 İle 18:00 Arasıdır.

Çocukların Okul Giriş Ve Çıkış Saatlerinde Okulda Olmasını Sağlayın. (Çocuklarımızın Okula Geç Gelmesi; Sınıfa Girdiği Anda Öğretmeni Ve Arkadaşları İle Birebir Paylaşım Sağlayamamasına, Arkadaşlarının Başladığı Bir Etkinliğe Sonradan Katılma Zorluğu Yaşamasına, Geç Gelen Her Öğrenci, Vaktinde Gelen Ve Başladığı Etkinliğe Dikkatini Yoğunlaştırmış Öğrencilerin Dikkatlerinin Dağılmasına, Sınıf Düzeninin Bozulmasına, Sınıftaki Her Çocuğu Ayrı Ayrı Gözleyen Ve Onlara Rehberlik Yapan Öğretmenin Yeni Gelen Öğrenciyle Birebir İlgilenecek Zaman Bulmada Sorun Yaşamasına Yol Açmaktadır.)

• Çocuğunuzda Okul Kavramının Sağlıklı Oluşması Ve Yerleşmesi İçin ( Resmî Tatiller Ve Hastalık Dışında ) Okula Mutlaka Gelmesini Sağlayınız. Tatil Programlarınızı Okul Tatillerini Göz Önüne Alarak Yapınız.

• Çocuklarınız Sizlerden Başkasına, Ancak Yazılı İzin Vermeniz Ve Bize Telefon Etmeniz Halinde Gönderilir. Aksi Hiç Bir Surette Çocuğunuzun Bir Başkası Tarafından Alınmasına İzin Verilmez.

Okul Öncesi Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği Göre, Özürsüz Olarak Aralıksız 10 Gün Okula Devam Etmeyen Çocuğun Velisi Uyarılır. Aralıksız 30 Gün Okula Devam Etmeyen Ve Devam Ettiği Halde Belirtilen Süre İçerisinde Ücretini Yatırılmayan Çocukların Kaydı Silinir.

Okul Aidatlarını Her Ayın 15 Ve 18 Tarihleri Arasında Yatırmanız Ve Yatırırken Mutlaka Çocuğun İsmi, Çocuğun TC Numarası Ve Aidatın Hangi Aya Ait Olduğunu Belirtmeniz Gerekmektedir.

Okulun Giriş Saatlerinde Çocuklarımızı Görevli Arkadaşımıza Teslim Ediniz Ve Ayakkabılarını Kendisinin Giymesine İzin Veriniz. Ayrıca Okulumuzun Giriş Alanında Onu Bırakmanız Ve Koridorlarda Bulunmamanız Diğer Çocuklarımızın Duygusal Gelişimleri Açısından Önemli Olduğundan Bu Konuda Hassas Davranmanızı Önemle Rica Ederiz.

• Sınıflar Ve Koridorlar Çocuklarımıza Ait Mekanlardır. Bu Mekanlar Da Bulunmak İçin Israrcı Olmamaya Özen Gösteriniz.

Çocuklarımıza Gün İçinde Rahat Hareket Edebileceklerini Sağlayacak, Sade, Rahat, Askısız, Kemersiz Ve Kolay Giyilebilir (Fermuarsız Ve Düğmesiz ) Eşofman Tarzı Giysiler Ve Bağcıksız Ayakkabılar Giydiriniz. Süslü, Abartılı Giysiler Ve Kostümler Giydirmeyiniz. Kıymetli Eşya, Takı Vb. Aksesuarlar Takılmasına İzin Vermeyiniz. Kaybolması Durumunda Kesinlikle Okulumuz Sorumlu Olmayacaktır.

• Okul İçinde Giyilen Ayakkabılar Cuma Günleri Eve Götürülerek Temizlenecek, Pazartesi Günleri Okula Getirilecektir. Pazartesi Günleri Ayakkabıların Unutulmamasına Özen Gösterelim.

• Çocuklarınızın Yedek Kıyafetlerini Takip Etmek Sizin Göreviniz. Çantalarını Günlük Kontrol Ederek Eve Gelen Kirli Kıyafetin Yerine Temiz Kıyafet Koyunuz.

• Okula Gönderdiğiniz Her Tür Malzemenin; Kırtasiye, Kitap, Oyuncak, Giysi ( İç Ve Dış ) Ve Ayakkabının Uygun Bir Yerine Mutlaka Çocuğunuzun Adını-Soyadını Yazınız.

Herhangi Bir Hastalık Durumunda: Okulu Haberdar Ediniz. Çocuğunuz Hastalandığında (Burun Akıntısı, Hapşırık Ve Öksürük Yoğun Olduğunda, Gözde Konjonktivite Ya Da Boğazda Beta Mikrobu Görüldüğünde) Onu Okula Yollamayınız. Hasta Çocuğunuzun Okulda Kalması İçin Lütfen Israrcı Olmayınız. Bulaşıcı Bir Hastalık Nedeniyle Okula Gelemeyen Çocuklarımızı Doktorunuzdan Alacağınız Raporla Okula Gönderiniz. Çocuklara İçirilmek Üzere Kesinlikle İlaç Göndermeyiniz. Hiçbir Şekilde İlaç Kabul Edilmeyecektir.

• Öğretmenlerimizin Etkinliklerinin Bölünmemesi İçin Eğitim Saatlerinde Telefon Etmeyiniz. İletilmesini İstediğiniz Notları Okulda Görevli Memurumuza İletebilirsiniz. Okul Memurumuz Tarafından Sınıf Öğretmenlerimize İletilecektir.

• Öğretmenlerimiz İle Görüşmek İçin Öğretmenlerimizin Nöbetçi Olduğu Günlerde Öğretmenimizden Randevu Alarak Çıkış Saatlerinde Görüşebilirsiniz.

• Çocuklarımıza Sabah Kahvaltısı Ve Öğle Yemeği Yedirerek Okula Gelmesini Sağlayınız. Beslenme Saatlerimiz Ara Öğün Niteliğindedir. Çocuklarımızın Yeterli Ve Dengeli Beslenmelerini Sağlayacak Nitelikte Değildir.

• Sınıflarımızda Kadrolu Yardımcı Öğretmen V.B. Destek Personel Bulunmamaktadır. Bu Nedenle Okula Başlayan Çocuklarımızın (Gelişim Özelikleri Doğrultusunda) Özbakım İhtiyaçlarını Temel Düzeyde Karşılamaları Esastır. Tuvaletlerde Destek Personel Bulunmaktadır. Öğretmenlerimizin Çocukların Özbakım İhtiyaçlarını Giderme Gibi Bir Yükümlülükleri Bulunmamaktadır.

• Adres Ve Telefon Değişikliklerinizi Yazılı Olarak En Kısa Sürede Okula Bildiriniz.

• Size Gönderilen Duyuru Ve Haber Mektuplarını Ve Aile Katılım Çalışmalarını Düzenli Olarak Takip Ediniz. Yapılan Veli Toplantılarına Mutlaka Katılınız.

• Gönderilen Dilekçelerin Zamanında Teslim Edilmesi Konusunda Gerekli Hassasiyeti Gösteriniz. Gezi Ve Sosyal Etkinlikler İçin Size Gönderilen İzin Dilekçelerini, Çocuğumuzu Etkinliğe Katmayacaksanız Bile İzin Vermiyorum Kısmını İşaretleyerek Mutlaka Okula Gönderiniz. Sınıfının Geziye Gideceği Gün Çocuğunuzu Okula Göndermeyiniz. Geziler, Tiyatro Vb. Gibi Sosyal Etkinlik Ücretleri Okul Aile Birliği Hesabına Yatırılacaktır. Kesinlikle Elden Para Toplanmayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.