Okul Öncesi Eğitim Etkinlikleri Anaokulu Yarışmaları

Tübitat 4007 Bilim Dolu Günler Bilim Şenliği Ağrı

Tübitat 4007 Bilim Dolu Günler Bilim Şenliği Ağrı

Tübitat 4007 Bilim Dolu Günler Bilim Şenliği Ağrı

Tübitat 4007 Bilim Dolu Günler Bilim Şenliği Ağrı Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir.

Proje ile farklı yaş ve eğitim düzeyindeki ( okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ) öğrenciler, öğretmenler ve diğer katılımcılarla bilim kültürü ve iletişiminin toplumda yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilgilerin ulaştırılmasını ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla aktarılmasını amaçlanmaktadır.

TÜBİTAK tarafından 7. düzenlenen’ Bilim Şenlikleri Programları ‘ kapsamında kabul edilen ‘Bilim Dolu Günler’ Bilim Şenliğimiz Ağrı ilinde 4007 kapsamında kabul edilen 2. proje olup ilk kez gerçekleştirilecektir. 25-28 Mayıs 2022 tarihlerinde henüz açılan Bilim Merkezimizde 09.00-16.00 saatleri arasında uzman kişilerin rehberliğinde birbirinden farklı keyifli bilimsel aktiviteler dört ( 4 ) gün boyunca öğrenciler ve diğer katılımcılarca uzmanlar eşliğinde uygulamalı olarak yapılacaktır.

İlimizde projemiz ile bilimi, bilim insanını sevdirmek, bilime merak uyandırmak, bilimin herkesçe yapılabilirliğini ve her an her yerde ulaşılabilirliğini göstermek istenmektedir.

Bu heyecanla çıktığımız yolda 28 Atölye, 100 Bilimsel Etkinlik, 4 Söyleşi, 5 Sergi ve 3 Yarışma yapılacaktır.

Bilim Şenliğinde Yer Alan Atölyelerimiz

Kodla Oyna, Yaratıcı Yazarlığa İlk Adım, Sorgulayan Zihinler Atölyesi, Farkındalık Atölyesi, Çöz, Oyna ve Eğlen Atölyesi, Sen Tasarla Atölyesi, 3D Kalem ile Dene Atölyesi, Ritim Atölyesi, Aziz Sancar Atölyesi, Bir Varmış Bir Yokmuş Atölyesi, Dönüşümlü Renklen Atölyesi, Elektrik Cızırtısı Atölyesi, Dene Bakalım Atölyesi, Şaşırtan Deneyler Atölyesi, Eğlenceli Matematik Atölyesi, Şekillenen Kağıtlar Atölyesi, Dijital Okul Atölyesi, Tarımda Bilim Atölyesi, Sanat Atölyesi, Mimar Sinan Atölyesi, Takım Çalışması Atölyesi, Canlılar Atölyesi, Bilim ve Değerlerimiz Atölyesi, Yaratıcı Drama Atölyesi, Uzay Tiyatrosu Atölyesi, Robotik Kodlama Atölyesi, Sanal Gerçeklik ve Fen Deneyleri Atölyesi, Yeşil Ekran Teknolojileri Atölyesi Projeye Ağrı Valiliği, Ağrı Belediyesi, Ağrı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İbrahim Çeçen Üniversitesi ve Kızılay destek vermektedir.

Detaylar İçin Tıklayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.